ПОШУК ПАТРОНАТНИХ БАТЬКІВ!!!
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя - сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).
Які документи потрібно, щоб стати патронатним вихователем?
- заяву кандидата у патронатні вихователі;
- заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї;
- копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів;
- довідку про склад сім’ї (форма №3);
- копію свідоцтва про шлюб;
- довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
- довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
- документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням;
- письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей (згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку).
Крім того, з 1 липня 2024 року збільшився розмір грошового забезпечення патронатному вихователю та встановлюється на рівні 3-х мінімальних заробітних плат на місяць (24 тис. грн). Для вихователів, які є фізичними особами - підприємцями грошове забезпечення становить 3,5 мінімальних заробітних плат (28 тис. грн). До внесення змін грошове забезпечення надавалось у розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (15140 грн).
У разі коли до сім’ї патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно троє і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину.
Коли в сім’ї патронатного вихователя не перебувають діти, період між вибуттям однієї дитини до влаштуванням наступної оплачуватиметься патронатному вихователю в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься у розмірі мінімальної заробітної плати на місяць (8 тис.грн).
За три місяці догляду дитини патронатному вихователю та його помічнику нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки з метою профілактики професійного вигорання, відновлення їх потенціалу та підвищення професійної компетентності. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині, а також можна накопичувати.
Також слід зазначити, що на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, виплачується соціальна допомога у розмірі що становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму). Якщо дитині виплачується стипендія, розмір допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму) та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя.
Максимальний розмір допомоги становить:
на дітей віком до 6 років - 6407,50 грн (на дітей з інвалідністю до 6 років - 8970,50 грн) на місяць;
на дітей віком від 6 до 18 років – 7990 грн (на дітей з інвалідністю віком від 6 до 18 років - 11186 грн) на місяць.
Така допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю.
У разі встановлення законом іншого прожиткового мінімуму або розміру мінімальної заробітної плати розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується управліннями соціального захисту населення без додаткового звернення патронатного вихователя чи помічника патронатного вихователя.
За детальною інформацією звертатись в Службу у справах дітей Брониківської сільської ради!